Yageo NCR1WSKR-52-3K3
NCR1WSKR-52-3K3 picture photo
Mfg. Part Number
NCR1WSKR-52-3K3
Brief Description
RES 3.3K OHM 1W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR1WSKR-52-3K3.pdf
Availability of NCR1WSKR-52-3K3
QUANTITY
NCR1WSKR-52-3K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR1WSKR-52-3K3
Internal Part NumberEIS-NCR1WSKR-52-3K3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR1WSKR-52-3K3
Related LinksNCR1WSK, NCR1WSKR-52-3K3 Datasheet, Yageo Distributor
NCR1WSKR-52-3K3 Details Description
Related parts for NCR1WSKR-52-3K3
CONN RCPT .100" 50POS DUAL TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC DSP FLOATING POINT 179BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle Firewire (IEEE 1394) 6 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV X7S 1206 datasheet.pdf
15 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 1.5A DO214AC datasheet.pdf