Yageo NCR1WSKR-52-4K7
NCR1WSKR-52-4K7 picture photo
Mfg. Part Number
NCR1WSKR-52-4K7
Brief Description
RES 4.7K OHM 1W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR1WSKR-52-4K7.pdf
Availability of NCR1WSKR-52-4K7
QUANTITY
NCR1WSKR-52-4K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR1WSKR-52-4K7
Internal Part NumberEIS-NCR1WSKR-52-4K7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR1WSKR-52-4K7
Related LinksNCR1WSK, NCR1WSKR-52-4K7 Datasheet, Yageo Distributor
NCR1WSKR-52-4K7 Details Description
Related parts for NCR1WSKR-52-4K7
IC MPU/RESET CIRC 4.50V SC70-4 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1 1/4 BK 3X6" datasheet.pdf
TOOL TURRET FOR CRIMP CONTACTS datasheet.pdf
TERMINAL ZP 2.5/1AN/9GN/BE datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
BOARD DATA ACQ/PATTERN GEN V1 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
PLATO SOLDERING TIP - ERSA datasheet.pdf
HEATSINK EXTRUSION 45MM datasheet.pdf