Yageo NCR1WSKT-52-4K7
NCR1WSKT-52-4K7 picture photo
Mfg. Part Number
NCR1WSKT-52-4K7
Brief Description
RES 4.7K OHM 1W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR1WSKT-52-4K7.pdf
Availability of NCR1WSKT-52-4K7
QUANTITY
NCR1WSKT-52-4K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR1WSKT-52-4K7
Internal Part NumberEIS-NCR1WSKT-52-4K7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Standard Package1,000
SeriesNCR
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR1WSKT-52-4K7
Related LinksNCR1WSK, NCR1WSKT-52-4K7 Datasheet, Yageo Distributor
NCR1WSKT-52-4K7 Details Description
Related parts for NCR1WSKT-52-4K7
IC REG LDO 5V 0.1A SOT89 datasheet.pdf
CTW MALE PIN PLATED datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 1GBIT 6NS 66TSOP datasheet.pdf
MOD CORD SGL-ENDED 8-8 WHITE 25' datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC-DC CONVRT 0.7525-3.6V 3A 5SIP datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC POWER DIST LOAD SW 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CB RELAY HR 1 FORM A 24V datasheet.pdf