Yageo NCR200KR-73-12R
NCR200KR-73-12R picture photo
Mfg. Part Number
NCR200KR-73-12R
Brief Description
RES 12 OHM 2W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR200KR-73-12R.pdf
Availability of NCR200KR-73-12R
QUANTITY
NCR200KR-73-12R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR200KR-73-12R
Internal Part NumberEIS-NCR200KR-73-12R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±10%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR200KR-73-12R
Related LinksNCR200K, NCR200KR-73-12R Datasheet, Yageo Distributor
NCR200KR-73-12R Details Description
Related parts for NCR200KR-73-12R
CAP FILM 0.047UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 050 datasheet.pdf
IC USB POWER MANAGER 22-DFN datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 13POS GOLD SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SFP+ ASSY 2X4 EMI SPG OUTER LP S datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf