Yageo NCR2WSKR-73-3K3
NCR2WSKR-73-3K3 picture photo
Mfg. Part Number
NCR2WSKR-73-3K3
Brief Description
RES 3.3K OHM 2W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR2WSKR-73-3K3.pdf
Availability of NCR2WSKR-73-3K3
QUANTITY
NCR2WSKR-73-3K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR2WSKR-73-3K3
Internal Part NumberEIS-NCR2WSKR-73-3K3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±10%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR2WSKR-73-3K3
Related LinksNCR2WSK, NCR2WSKR-73-3K3 Datasheet, Yageo Distributor
NCR2WSKR-73-3K3 Details Description
Related parts for NCR2WSKR-73-3K3
BUMPER SQUARE 0.5"L X 0.5"W BLK datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.9MHZ 14DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
FILTER 2-LINE 250V 8A PANEL datasheet.pdf
RES 90 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 20POS THRUHL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf