Yageo NCR2WSKR-73-91R
NCR2WSKR-73-91R picture photo
Mfg. Part Number
NCR2WSKR-73-91R
Brief Description
RES 91 OHM 2W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR2WSKR-73-91R.pdf
Availability of NCR2WSKR-73-91R
QUANTITY
NCR2WSKR-73-91R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR2WSKR-73-91R
Internal Part NumberEIS-NCR2WSKR-73-91R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±10%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR2WSKR-73-91R
Related LinksNCR2WSK, NCR2WSKR-73-91R Datasheet, Yageo Distributor
NCR2WSKR-73-91R Details Description
Related parts for NCR2WSKR-73-91R
CONN HEADER .100 SINGL STR 21POS datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 120 OHM 5% 120W datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
SMARTSTEP JR ENCODER CBL CONN datasheet.pdf
FIXED IND 2.4NH 1A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 5/32" 9.13" datasheet.pdf
BRACKET MOUNTING UNIVERSAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf