Yageo NCR3WSKR-73-27R
NCR3WSKR-73-27R picture photo
Mfg. Part Number
NCR3WSKR-73-27R
Brief Description
RES 27 OHM 3W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR3WSKR-73-27R.pdf
Availability of NCR3WSKR-73-27R
QUANTITY
NCR3WSKR-73-27R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR3WSKR-73-27R
Internal Part NumberEIS-NCR3WSKR-73-27R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±10%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR3WSKR-73-27R
Related LinksNCR3WSK, NCR3WSKR-73-27R Datasheet, Yageo Distributor
NCR3WSKR-73-27R Details Description
Related parts for NCR3WSKR-73-27R
RES SMD 430 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 270MA TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 7.32 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
070 MULTILOCK PLUG 12P GREEN datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 5NS 48TQFP datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 57.6 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf