Yageo NCR3WSKR-73-510R
NCR3WSKR-73-510R picture photo
Mfg. Part Number
NCR3WSKR-73-510R
Brief Description
RES 510 OHM 3W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR3WSKR-73-510R.pdf
Availability of NCR3WSKR-73-510R
QUANTITY
NCR3WSKR-73-510R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR3WSKR-73-510R
Internal Part NumberEIS-NCR3WSKR-73-510R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±10%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR3WSKR-73-510R
Related LinksNCR3WSKR, NCR3WSKR-73-510R Datasheet, Yageo Distributor
NCR3WSKR-73-510R Details Description
Related parts for NCR3WSKR-73-510R
RES SMD 340K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 6SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN SHROUD POWER COMBICON datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 74POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
FIBER PATCH CABLE LC/LC AQUA 10' datasheet.pdf
IGBT 1200V 100A 480W ECONO datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 6POS .5MM R/A datasheet.pdf