ON Semiconductor NCV302HSN45T1G
NCV302HSN45T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCV302HSN45T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 4.5V 5TSOP
Datasheet Download
NCV302HSN45T1G.pdf
Availability of NCV302HSN45T1G
QUANTITY
NCV302HSN45T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCV302HSN45T1G
Internal Part NumberEIS-NCV302HSN45T1G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
SeriesAutomotive, AEC-Q100
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold4.5V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5, TSOP-5, SC59-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCV302HSN45T1G
Related LinksNCV302H, NCV302HSN45T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCV302HSN45T1G Details Description
Related parts for NCV302HSN45T1G
IC MCU 8/16BIT ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 04POS STR datasheet.pdf
RES MO 1/2W 620OHM 5% AXL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
QSFP-QSFP QDR 4CH PLEN OM2+ 3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
LED ORANGE DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CT MT REC ASSY 8P BLACK datasheet.pdf
CAP CER 3.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf