ON Semiconductor NCV304LSQ30T1G
NCV304LSQ30T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCV304LSQ30T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 3.0V SC82AB
Datasheet Download
NCV304LSQ30T1G.pdf
Availability of NCV304LSQ30T1G
QUANTITY
NCV304LSQ30T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCV304LSQ30T1G
Internal Part NumberEIS-NCV304LSQ30T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
SeriesAutomotive, AEC-Q100
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCV304LSQ30T1G
Related LinksNCV304L, NCV304LSQ30T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCV304LSQ30T1G Details Description
Related parts for NCV304LSQ30T1G
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC COMP DUAL MICRPWR CMOS 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1.27MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 560VDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf