CEL (California Eastern Laboratories) NE664M04-EVPW24
NE664M04-EVPW24 picture photo
Mfg. Part Number
NE664M04-EVPW24
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
EVAL BOARD NE664M04 2.4GHZ
Datasheet Download
NE664M04-EVPW24.pdf
Availability of NE664M04-EVPW24
QUANTITY
NE664M04-EVPW24 Order Process
Ship out your order
Specifications of NE664M04-EVPW24
Internal Part NumberEIS-NE664M04-EVPW24
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeTransistor
Frequency2.4GHz
For Use With/Related ProductsNE664M04
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NE664M04-EVPW24
Related LinksNE664M0, NE664M04-EVPW24 Datasheet, CEL (California Eastern Laboratories) Distributor
NE664M04-EVPW24 Details Description
Related parts for NE664M04-EVPW24
BATTERY PACK NIMH 10.8V 3700 MAH datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1/2W MELF datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SCKT datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
POT 2.5K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf