CEL (California Eastern Laboratories) NE68030-T1-R45-A
NE68030-T1-R45-A picture photo
Mfg. Part Number
NE68030-T1-R45-A
Manufacturer
Product Category
RF Transistors (BJT)
Brief Description
RF TRANSISTOR NPN SOT-323
Datasheet Download
NE68030-T1-R45-A.pdf
Availability of NE68030-T1-R45-A
QUANTITY
NE68030-T1-R45-A Order Process
Ship out your order
Specifications of NE68030-T1-R45-A
Internal Part NumberEIS-NE68030-T1-R45-A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginWafer Fab Transfer 25/Feb/2015
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF Transistors (BJT)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeNPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)10V
Frequency - Transition10GHz
Noise Figure (dB Typ @ f)1.9dB @ 2GHz
Gain9.4dB
Power - Max150mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce125 @ 5mA, 3V
Current - Collector (Ic) (Max)35mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSOT-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NE68030-T1-R45-A
Related LinksNE68030-, NE68030-T1-R45-A Datasheet, CEL (California Eastern Laboratories) Distributor
NE68030-T1-R45-A Details Description
Related parts for NE68030-T1-R45-A
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V P2H 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACT 48VDC 20A 32V datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 10ppm 8pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
LIGHT PIPE 7MM RND LENS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG SLATE 2000' datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf