Murata Electronics North America NEF0100100B0C
NEF0100100B0C picture photo
Mfg. Part Number
NEF0100100B0C
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Non-Isolated 10A SIP DC/DC Converters
Datasheet Download
NEF0100100B0C.pdf
Availability of NEF0100100B0C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NEF0100100B0C Order Process
Ship out your order
Specifications of NEF0100100B0C
Internal Part NumberEIS-NEF0100100B0C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NEF0100100B0C today.
SeriesNEF0100
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NEF0100100B0C
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNEF010, NEF0100100B0C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NEF0100100B0C Details Description
Related parts for NEF0100100B0C
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC DRV/RCV ECL QUAD DIFF 20TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100 STR 30AU datasheet.pdf
IC FPGA 120 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 63V SCREW datasheet.pdf
VMODTFT LCD TOUCHSCREEN datasheet.pdf
CONN HDR 100POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf