Murata Electronics North America NFA21SL267
NFA21SL267 picture photo
Mfg. Part Number
NFA21SL267
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NFA21SL267.pdf
Availability of NFA21SL267
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NFA21SL267 Order Process
Ship out your order
Specifications of NFA21SL267
Internal Part NumberEIS-NFA21SL267
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NFA21SL267 today.
SeriesNFA21S
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFA21SL267
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNFA21, NFA21SL267 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFA21SL267 Details Description
Related parts for NFA21SL267
IC EEPROM 128BIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 14.5"L X 12.72"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf