Murata Electronics North America NFA41R10C222T1M51-
NFA41R10C222T1M51- picture photo
Mfg. Part Number
NFA41R10C222T1M51-
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NFA41R10C222T1M51-.pdf
Availability of NFA41R10C222T1M51-
QUANTITY
NFA41R10C222T1M51- Order Process
Ship out your order
Specifications of NFA41R10C222T1M51-
Internal Part NumberEIS-NFA41R10C222T1M51-
Delivery TimeIn stock, ship NFA41R10C222T1M51- today.
SeriesNFA41R10C2
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFA41R10C222T1M51-
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNFA41R10C, NFA41R10C222T1M51- Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFA41R10C222T1M51- Details Description
Related parts for NFA41R10C222T1M51-
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 15.5-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 15W datasheet.pdf