Murata Electronics North America NFA62R00C220T1M5
NFA62R00C220T1M5 picture photo
Mfg. Part Number
NFA62R00C220T1M5
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NFA62R00C220T1M5.pdf
Availability of NFA62R00C220T1M5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NFA62R00C220T1M5 Order Process
Ship out your order
Specifications of NFA62R00C220T1M5
Internal Part NumberEIS-NFA62R00C220T1M5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NFA62R00C220T1M5 today.
SeriesNFA62R00C
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type2512-220
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFA62R00C220T1M5
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNFA62R00, NFA62R00C220T1M5 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFA62R00C220T1M5 Details Description
Related parts for NFA62R00C220T1M5
POT 5K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 28DIP datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.05V/ADJ 3A 8SOP datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 2POS SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 10POS SMD datasheet.pdf