Murata Electronics North America NFA62R00C220T1M51-61
NFA62R00C220T1M51-61 picture photo
Mfg. Part Number
NFA62R00C220T1M51-61
Datasheet Download
NFA62R00C220T1M51-61.pdf
Availability of NFA62R00C220T1M51-61
QUANTITY
NFA62R00C220T1M51-61 Order Process
Ship out your order
Specifications of NFA62R00C220T1M51-61
Internal Part NumberEIS-NFA62R00C220T1M51-61
Delivery TimeIn stock, ship NFA62R00C220T1M51-61 today.
SeriesNFA62R00C220
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type6(1206)
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFA62R00C220T1M51-61
MURATA Product CategoryMURATA Components
NFA62R00C220T1M51-61 Details Description
Related parts for NFA62R00C220T1M51-61
IC REG LDO 1.5V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 20AWG 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 80MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
IC BATTERY BALANCER 48QFN datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf