Murata Electronics North America NFA6CCC101S1H4L
NFA6CCC101S1H4L picture photo
Mfg. Part Number
NFA6CCC101S1H4L
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NFA6CCC101S1H4L.pdf
Availability of NFA6CCC101S1H4L
QUANTITY
NFA6CCC101S1H4L Order Process
Ship out your order
Specifications of NFA6CCC101S1H4L
Internal Part NumberEIS-NFA6CCC101S1H4L
Delivery TimeIn stock, ship NFA6CCC101S1H4L today.
SeriesNFA6CCC10
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFA6CCC101S1H4L
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNFA6CCC, NFA6CCC101S1H4L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFA6CCC101S1H4L Details Description
Related parts for NFA6CCC101S1H4L
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 1411 datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 361 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf