Murata Electronics North America NFE61PT102E
NFE61PT102E picture photo
Mfg. Part Number
NFE61PT102E
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NFE61PT102E.pdf
Availability of NFE61PT102E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NFE61PT102E Order Process
Ship out your order
Specifications of NFE61PT102E
Internal Part NumberEIS-NFE61PT102E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NFE61PT102E today.
SeriesNFE61P
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFE61PT102E
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNFE61, NFE61PT102E Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFE61PT102E Details Description
Related parts for NFE61PT102E
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
IC SURGE STOPPER HV 8-DFN datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONV D/A 8BIT MICROPWR 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BUSHING 0.563" NYLON BLACK datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN CODING CLIP FOR RJ45 PLUGS datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC datasheet.pdf