Murata Electronics North America NFE61PT102E1H9L/E250
NFE61PT102E1H9L/E250 picture photo
Mfg. Part Number
NFE61PT102E1H9L/E250
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NFE61PT102E1H9L/E250.pdf
Availability of NFE61PT102E1H9L/E250
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NFE61PT102E1H9L/E250 Order Process
Ship out your order
Specifications of NFE61PT102E1H9L/E250
Internal Part NumberEIS-NFE61PT102E1H9L/E250
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NFE61PT102E1H9L/E250 today.
SeriesNFE61PT102E1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFE61PT102E1H9L/E250
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
NFE61PT102E1H9L/E250 Details Description
Related parts for NFE61PT102E1H9L/E250
IC REG BOOST ADJ 0.75A 8MLF datasheet.pdf
CONN HEADER 14PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
RES 8K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 8A TO263AB datasheet.pdf
SENSOR PHOTODARLINGTON NPN TO-46 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 375MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
LED ARRAY HOLDER 13.5MM DIA datasheet.pdf