Murata Electronics North America NFE61PT330B1H9B
NFE61PT330B1H9B picture photo
Mfg. Part Number
NFE61PT330B1H9B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NFE61PT330B1H9B.pdf
Availability of NFE61PT330B1H9B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NFE61PT330B1H9B Order Process
Ship out your order
Specifications of NFE61PT330B1H9B
Internal Part NumberEIS-NFE61PT330B1H9B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NFE61PT330B1H9B today.
SeriesNFE61PT33
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD-61
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFE61PT330B1H9B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNFE61PT, NFE61PT330B1H9B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFE61PT330B1H9B Details Description
Related parts for NFE61PT330B1H9B
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 70000UF 25V SCREW datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL NK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf