Murata Electronics North America NFE61PT330B1H9L
NFE61PT330B1H9L picture photo
Mfg. Part Number
NFE61PT330B1H9L
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER LC HIGH FREQ 33PF 2606
Datasheet Download
NFE61PT330B1H9L.pdf
Availability of NFE61PT330B1H9L
QUANTITY
NFE61PT330B1H9L Order Process
Ship out your order
Specifications of NFE61PT330B1H9L
Internal Part NumberEIS-NFE61PT330B1H9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEMIFIL®, NFE61P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyLC (T-Type)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)-
Current2A
ValuesC = 33pF
ESD ProtectionNo
Filter Order2nd
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case2706 (6816 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension0.268" L x 0.063" W (6.80mm x 1.60mm)
Height0.075" (1.90mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NFE61PT330B1H9L
Related LinksNFE61PT, NFE61PT330B1H9L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFE61PT330B1H9L Details Description
Related parts for NFE61PT330B1H9L
MOSFET P-CH 20V 3A 6-TSOP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 125VC DO204AC datasheet.pdf
CONN HEADR 24POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
DISPLAY 468NM BLU 2DIG 0.56" SMD datasheet.pdf
RES 27 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT datasheet.pdf