Murata Electronics North America NFM15PC475B0G3D
NFM15PC475B0G3D picture photo
Mfg. Part Number
NFM15PC475B0G3D
Datasheet Download
NFM15PC475B0G3D.pdf
Availability of NFM15PC475B0G3D
QUANTITY
NFM15PC475B0G3D Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM15PC475B0G3D
Internal Part NumberEIS-NFM15PC475B0G3D
Delivery TimeIn stock, ship NFM15PC475B0G3D today.
SeriesNFM15PC47
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFM15PC475B0G3D
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNFM15PC, NFM15PC475B0G3D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFM15PC475B0G3D Details Description
Related parts for NFM15PC475B0G3D
SENSOR DIFF PRESS 7.25 PSI MAX datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 34POS DUAL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ADHESIVE SEALANT SIL FAST CURE datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 254MW SOT1123 datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 806K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf