Murata Electronics North America NFM18PC104R1C3D
NFM18PC104R1C3D picture photo
Mfg. Part Number
NFM18PC104R1C3D
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
FILTER LC HIGH FREQ 100000PF 060
Datasheet Download
NFM18PC104R1C3D.pdf
Availability of NFM18PC104R1C3D
QUANTITY
NFM18PC104R1C3D Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM18PC104R1C3D
Internal Part NumberEIS-NFM18PC104R1C3D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
SeriesEMIFIL®, NFM18PC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Voltage16V
Current2A
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Height (Max)0.028" (0.70mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NFM18PC104R1C3D
Related LinksNFM18PC, NFM18PC104R1C3D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFM18PC104R1C3D Details Description
Related parts for NFM18PC104R1C3D
CONN SOCKET 30AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
IC REG TRPL BUCK/LINEAR 16MLF datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS 2MM WIRE TO WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 8PWR 32SGL 1.57MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT WHISPER DIR 9DBI 12" RP TNC datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 20AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CAP CER 51PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE T-MODULE 1200V 50A D-55 datasheet.pdf