Murata Electronics North America NFM18PC225B0J3D
NFM18PC225B0J3D picture photo
Mfg. Part Number
NFM18PC225B0J3D
Brief Description
FILTER LC HIGH FREQ 2.2UF 0603
Datasheet Download
NFM18PC225B0J3D.pdf
Availability of NFM18PC225B0J3D
QUANTITY
NFM18PC225B0J3D Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM18PC225B0J3D
Internal Part NumberEIS-NFM18PC225B0J3D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
SeriesEMIFIL®, NFM18PC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Voltage6.3V
Current2A
DC Resistance (DCR)20 mOhm Max
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Height (Max)0.028" (0.70mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)