Murata Electronics North America NFM21CC220U1H3D
NFM21CC220U1H3D picture photo
Mfg. Part Number
NFM21CC220U1H3D
Brief Description
FILTER HIGH FREQ 22PF 0805
Datasheet Download
NFM21CC220U1H3D.pdf
Availability of NFM21CC220U1H3D
QUANTITY
NFM21CC220U1H3D Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM21CC220U1H3D
Internal Part NumberEIS-NFM21CC220U1H3D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
SeriesEMIFIL®, NFM21C
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Voltage50V
Current700mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NFM21CC220U1H3D
Related LinksNFM21CC, NFM21CC220U1H3D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFM21CC220U1H3D Details Description
Related parts for NFM21CC220U1H3D
RES SMD 32.4KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
BOOM STAND STANDARD SGL ARM datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PANEL SOURCE CAP datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
FIXED IND 0.8NH 750MA 100 MOHM datasheet.pdf