Murata Electronics North America NFM41CC101U2A3L
NFM41CC101U2A3L picture photo
Mfg. Part Number
NFM41CC101U2A3L
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
FILTER LC HIGH FREQ 100PF 1806
Datasheet Download
NFM41CC101U2A3L.pdf
Availability of NFM41CC101U2A3L
QUANTITY
NFM41CC101U2A3L Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM41CC101U2A3L
Internal Part NumberEIS-NFM41CC101U2A3L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
SeriesEMIFIL®, NFM41C
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Voltage100V
Current300mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1806 (4516 Metric), 3 PC Pad
Height (Max)0.047" (1.20mm)
Size / Dimension0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NFM41CC101U2A3L
Related LinksNFM41CC, NFM41CC101U2A3L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFM41CC101U2A3L Details Description
Related parts for NFM41CC101U2A3L
OSC XO 36.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 20-PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 30 TYPE D 17POS datasheet.pdf
PLUGGABLE POWER OPTOCOUPLER datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
PHASE SHIFTER 6-BIT 1.4-2.4GHZ datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS CABLE PIN datasheet.pdf