Murata Electronics North America NFM41CC102R2A3L
NFM41CC102R2A3L picture photo
Mfg. Part Number
NFM41CC102R2A3L
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
FILTER LC HIGH FREQ 1000PF 1806
Datasheet Download
NFM41CC102R2A3L.pdf
Availability of NFM41CC102R2A3L
QUANTITY
NFM41CC102R2A3L Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM41CC102R2A3L
Internal Part NumberEIS-NFM41CC102R2A3L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
SeriesEMIFIL®, NFM41C
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Voltage100V
Current300mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1806 (4516 Metric), 3 PC Pad
Height (Max)0.047" (1.20mm)
Size / Dimension0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NFM41CC102R2A3L
Related LinksNFM41CC, NFM41CC102R2A3L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFM41CC102R2A3L Details Description
Related parts for NFM41CC102R2A3L
IC INVERTING MOSFET DRVR 8-DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT 5POS RED MTA-100 AU datasheet.pdf
ANT ROOTENNA 19DBI RJ45 8" MC datasheet.pdf
RES SMD 156K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RFID INLAY DRY UHF AD-642M5 datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf