Murata Electronics North America NFM41CC221U2A3L
NFM41CC221U2A3L picture photo
Mfg. Part Number
NFM41CC221U2A3L
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
FILTER LC HIGH FREQ 220PF 1806
Datasheet Download
NFM41CC221U2A3L.pdf
Availability of NFM41CC221U2A3L
QUANTITY
NFM41CC221U2A3L Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM41CC221U2A3L
Internal Part NumberEIS-NFM41CC221U2A3L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
SeriesEMIFIL®, NFM41C
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Voltage100V
Current300mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1806 (4516 Metric), 3 PC Pad
Height (Max)0.047" (1.20mm)
Size / Dimension0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)