Murata Electronics North America NFM41R01C101T1M 101-1808-4P
NFM41R01C101T1M   101-1808-4P picture photo
Mfg. Part Number
NFM41R01C101T1M 101-1808-4P
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NFM41R01C101T1M 101-1808-4P.pdf
Availability of NFM41R01C101T1M 101-1808-4P
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NFM41R01C101T1M 101-1808-4P Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM41R01C101T1M 101-1808-4P
Internal Part NumberEIS-NFM41R01C101T1M 101-1808-4P
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NFM41R01C101T1M 101-1808-4P today.
SeriesNFM41R01C101T1M
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFM41R01C101T1M 101-1808-4P
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
NFM41R01C101T1M 101-1808-4P Details Description
Related parts for NFM41R01C101T1M 101-1808-4P
TRIMMER 20 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V NP0 2225 datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
IDC CABLE- AKC44B/AE50M/AKC44B datasheet.pdf
CONN PLUG 46POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS FLANGED W/SKT datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 15W datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK INV 10LLP datasheet.pdf
IC BATT CHRGR LI+ 32TQFN datasheet.pdf
Connector Header 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf