Murata Electronics North America NFM41R12C223T1
NFM41R12C223T1 picture photo
Mfg. Part Number
NFM41R12C223T1
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NFM41R12C223T1.pdf
Availability of NFM41R12C223T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NFM41R12C223T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM41R12C223T1
Internal Part NumberEIS-NFM41R12C223T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NFM41R12C223T1 today.
SeriesNFM41R12
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFM41R12C223T1
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNFM41R1, NFM41R12C223T1 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFM41R12C223T1 Details Description
Related parts for NFM41R12C223T1
RELAY OPTO 120MA SPST-N0 6-DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 1.5V datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 62.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 12W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
FUSE F/A NEOZED D01 6A 380V EURO datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 10POS datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
DIN-POWER F048FC-B datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf