Murata Electronics North America NFM840R01G101T1M00-6
NFM840R01G101T1M00-6 picture photo
Mfg. Part Number
NFM840R01G101T1M00-6
Datasheet Download
NFM840R01G101T1M00-6.pdf
Availability of NFM840R01G101T1M00-6
QUANTITY
NFM840R01G101T1M00-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM840R01G101T1M00-6
Internal Part NumberEIS-NFM840R01G101T1M00-6
Delivery TimeIn stock, ship NFM840R01G101T1M00-6 today.
SeriesNFM840R01G10
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFM840R01G101T1M00-6
MURATA Product CategoryMURATA Components
NFM840R01G101T1M00-6 Details Description
Related parts for NFM840R01G101T1M00-6
DIODE GEN PURP 100V 40A DO203AB datasheet.pdf
OSC XO 44.736MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .062"L datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
LED WARM WHITE DIFFUSED 6SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf