Murata Electronics North America NFZ32BW621HN10L
NFZ32BW621HN10L picture photo
Mfg. Part Number
NFZ32BW621HN10L
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 620OHM 250MA 1210
Datasheet Download
NFZ32BW621HN10L.pdf
Availability of NFZ32BW621HN10L
QUANTITY
NFZ32BW621HN10L Order Process
Ship out your order
Specifications of NFZ32BW621HN10L
Internal Part NumberEIS-NFZ32BW621HN10L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesNFZ-B Series of EMI Suppression Filters
Standard Package1
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, NFZ32BW_HN10
PackagingCut Tape (CT)
Impedance @ Frequency620 Ohm @ 1MHz
Current Rating250mA
DC Resistance (DCR)3.24 Ohm Max
Filter Type-
Package / Case2-SMD, Flat Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.067" (1.70mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)