ON Semiconductor NGTB15N120IHTG
NGTB15N120IHTG picture photo
Mfg. Part Number
NGTB15N120IHTG
Manufacturer
Product Category
IGBTs - Single
Brief Description
IGBT 1200V 15A BIPOLAR TO247
Datasheet Download
NGTB15N120IHTG.pdf
Availability of NGTB15N120IHTG
QUANTITY
NGTB15N120IHTG Order Process
Ship out your order
Specifications of NGTB15N120IHTG
Internal Part NumberEIS-NGTB15N120IHTG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyIGBTs - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NGTB15N120IHTG
Related LinksNGTB15N, NGTB15N120IHTG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NGTB15N120IHTG Details Description
Related parts for NGTB15N120IHTG
IC MOTOR CONTROLLER PAR 8DIP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT W/REF 28-PLCC datasheet.pdf
POST STANDOFF 2" HGT #12 SCRW datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH SPDT .1A 30VDC PIN PLUNGR datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.5MM 230VAC TERM datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 1-48" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 12A 8DFN datasheet.pdf