Newhaven Display Intl NHD-3.5-320240WF-ATXI#
NHD-3.5-320240WF-ATXI# picture photo
Mfg. Part Number
NHD-3.5-320240WF-ATXI#
Manufacturer
Product Category
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Brief Description
LCD DISPLAY TFT 3.5" 320X240 WHT
Datasheet Download
NHD-3.5-320240WF-ATXI#.pdf
Availability of NHD-3.5-320240WF-ATXI#
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NHD-3.5-320240WF-ATXI# Order Process
Ship out your order
Specifications of NHD-3.5-320240WF-ATXI#
Internal Part NumberEIS-NHD-3.5-320240WF-ATXI#
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
LCD Solvent Precautions
Product Training ModulesDifferences in TFT Displays
Standard Package50
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - LCD, OLED, Graphic
Series-
Display Type-
Display Mode-
Touchscreen-
Diagonal Screen Size-
Viewing Area-
Backlight-
Dot Pixels-
Interface-
Graphics Color-
Background Color-
Dot Size-
Dot Pitch-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHD-3.5-320240WF-ATXI#
Related LinksNHD-3.5-320, NHD-3.5-320240WF-ATXI# Datasheet, Newhaven Display Intl Distributor
NHD-3.5-320240WF-ATXI# Details Description
Related parts for NHD-3.5-320240WF-ATXI#
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS DUAL .05" T/H datasheet.pdf
MANDREL ASSY 69526-2 22AWG datasheet.pdf
CONN RCPT 52POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
SEMI-AUTO TERMINATOR FOR RAST5 datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONT PIN CRIMP 12-14AWG AU SZ 12 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 18V 160W datasheet.pdf