Newhaven Display Intl NHD-3.5-320240ZF-ATXL#
NHD-3.5-320240ZF-ATXL# picture photo
Mfg. Part Number
NHD-3.5-320240ZF-ATXL#
Manufacturer
Product Category
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Brief Description
LCD DISP TFT 3.5" 320X240
Datasheet Download
NHD-3.5-320240ZF-ATXL#.pdf
Availability of NHD-3.5-320240ZF-ATXL#
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NHD-3.5-320240ZF-ATXL# Order Process
Ship out your order
Specifications of NHD-3.5-320240ZF-ATXL#
Internal Part NumberEIS-NHD-3.5-320240ZF-ATXL#
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
LCD Solvent Precautions
Product Training ModulesDifferences in TFT Displays
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - LCD, OLED, Graphic
Series-
Display Type-
Display Mode-
Touchscreen-
Diagonal Screen Size-
Viewing Area-
Backlight-
Dot Pixels-
Interface-
Graphics Color-
Background Color-
Dot Size-
Dot Pitch-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHD-3.5-320240ZF-ATXL#
Related LinksNHD-3.5-320, NHD-3.5-320240ZF-ATXL# Datasheet, Newhaven Display Intl Distributor
NHD-3.5-320240ZF-ATXL# Details Description
Related parts for NHD-3.5-320240ZF-ATXL#
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM datasheet.pdf
JUMPER-H1505TR/A2015G/X 12" datasheet.pdf
RES SMD 0.039 OHM 1% 1W J LEAD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC HALL EFFECT LATCH SC59 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 2.02A 55 MOHM TH datasheet.pdf
SBP810 SMART BATTERY PACK datasheet.pdf
HSG REC FREE-HANGING GWT DUAL datasheet.pdf
RES 133 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf