Newhaven Display Intl NHD-4.3-480272EF-ASXN#-T
NHD-4.3-480272EF-ASXN#-T picture photo
Mfg. Part Number
NHD-4.3-480272EF-ASXN#-T
Manufacturer
Product Category
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Brief Description
LCD 4.3"TFT RES TOUCH SUNL READ
Datasheet Download
NHD-4.3-480272EF-ASXN#-T.pdf
Availability of NHD-4.3-480272EF-ASXN#-T
QUANTITY
NHD-4.3-480272EF-ASXN#-T Order Process
Ship out your order
Specifications of NHD-4.3-480272EF-ASXN#-T
Internal Part NumberEIS-NHD-4.3-480272EF-ASXN#-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - LCD, OLED, Graphic
Series-
Display TypeTFT - Color
Display ModeTransmissive
TouchscreenResistive
Diagonal Screen Size4.3" (109.22mm)
Viewing Area95.04mm L x 53.86mm W
BacklightLED - White
Dot Pixels480 x 272
InterfaceParallel, 24-Bit (RGB)
Graphics ColorRed, Green, Blue (RGB)
Background Color-
Dot Size-
Dot Pitch-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHD-4.3-480272EF-ASXN#-T
Related LinksNHD-4.3-4802, NHD-4.3-480272EF-ASXN#-T Datasheet, Newhaven Display Intl Distributor
NHD-4.3-480272EF-ASXN#-T Details Description
Related parts for NHD-4.3-480272EF-ASXN#-T
CAP 22MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 2% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 150V 0605 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 17POS 15MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 17.2 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf