Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQ223B400T10
NHQ223B400T10 picture photo
Mfg. Part Number
NHQ223B400T10
Brief Description
NTC 22000 OHMS 10% 1206
Datasheet Download
NHQ223B400T10.pdf
Availability of NHQ223B400T10
QUANTITY
NHQ223B400T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQ223B400T10
Internal Part NumberEIS-NHQ223B400T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C22k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/854000K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQ223B400T10
NHQ223B400T10 Details Description
Related parts for NHQ223B400T10
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN KEYED GUIDE MODULE R/A 4-40 datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 68 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 122.88MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf