Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQ333B400T10
NHQ333B400T10 picture photo
Mfg. Part Number
NHQ333B400T10
Brief Description
NTC 33000 OHMS 10% 1206
Datasheet Download
NHQ333B400T10.pdf
Availability of NHQ333B400T10
QUANTITY
NHQ333B400T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQ333B400T10
Internal Part NumberEIS-NHQ333B400T10
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C33k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/854000K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQ333B400T10
NHQ333B400T10 Details Description
Related parts for NHQ333B400T10
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 33V SOT363 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1627MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf