Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQM302B410T5
NHQM302B410T5 picture photo
Mfg. Part Number
NHQM302B410T5
Brief Description
THERMISTOR NTC 3K OHM 5% 0805
Datasheet Download
NHQM302B410T5.pdf
Availability of NHQM302B410T5
QUANTITY
NHQM302B410T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQM302B410T5
Internal Part NumberEIS-NHQM302B410T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C3k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/854100K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQM302B410T5
NHQM302B410T5 Details Description
Related parts for NHQM302B410T5
IC OPAMP GP 44MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
IC 10:1 LVDS DESERIALIZER 28SSOP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 5K OHM 10% TOLER datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 100 PF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf