Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQMM102B325T5
NHQMM102B325T5 picture photo
Mfg. Part Number
NHQMM102B325T5
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 1K OHM 5% 0603
Datasheet Download
NHQMM102B325T5.pdf
Availability of NHQMM102B325T5
QUANTITY
NHQMM102B325T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQMM102B325T5
Internal Part NumberEIS-NHQMM102B325T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesNHQ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C1k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±5%
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/853250K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max-
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQMM102B325T5
NHQMM102B325T5 Details Description
Related parts for NHQMM102B325T5
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO247 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1-8 DIFF 48-TSSOP datasheet.pdf
IC REG DC/DC CONVERTER 1A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
D4SL-N3RDA-D5 datasheet.pdf
.250 FAST REC H IS BR datasheet.pdf
26500 23#20 20#16 P BY RECP LC datasheet.pdf
DSUB 15 F CRIMP R FLOA G30 Z datasheet.pdf