Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQMM203B380T10
NHQMM203B380T10 picture photo
Mfg. Part Number
NHQMM203B380T10
Brief Description
THERMISTOR NTC 20K OHM 10% 0603
Datasheet Download
NHQMM203B380T10.pdf
Availability of NHQMM203B380T10
QUANTITY
NHQMM203B380T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQMM203B380T10
Internal Part NumberEIS-NHQMM203B380T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C20k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/854000K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQMM203B380T10
NHQMM203B380T10 Details Description
Related parts for NHQMM203B380T10
CAP TANT 15UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
PACK ROUND 1 POS 111MM D 87MMH datasheet.pdf