Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQMM204B425T10
NHQMM204B425T10 picture photo
Mfg. Part Number
NHQMM204B425T10
Brief Description
THERMISTOR NTC 200K OHM 10% 0603
Datasheet Download
NHQMM204B425T10.pdf
Availability of NHQMM204B425T10
QUANTITY
NHQMM204B425T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQMM204B425T10
Internal Part NumberEIS-NHQMM204B425T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C200k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/854250K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQMM204B425T10
NHQMM204B425T10 Details Description
Related parts for NHQMM204B425T10
RES SMD 357K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 10NS 208PQFP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 400W DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .6MM 10POS PWR TERM datasheet.pdf
CAP FILM 0.091UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf