Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQMM204B425T5
NHQMM204B425T5 picture photo
Mfg. Part Number
NHQMM204B425T5
Brief Description
THERMISTOR NTC 200K OHM 5% 0603
Datasheet Download
NHQMM204B425T5.pdf
Availability of NHQMM204B425T5
QUANTITY
NHQMM204B425T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQMM204B425T5
Internal Part NumberEIS-NHQMM204B425T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C200k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/854250K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQMM204B425T5
NHQMM204B425T5 Details Description
Related parts for NHQMM204B425T5
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 1600V 116A E2 datasheet.pdf
PHOTORELAY MOSFET OUT 8-SOP datasheet.pdf
TVS DIODE 171VWM 274VC DO204AC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
REFLECTOR 45MM RND 20.2MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.5V TSOP6 datasheet.pdf