Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQMM252B410T5
NHQMM252B410T5 picture photo
Mfg. Part Number
NHQMM252B410T5
Brief Description
THERMISTOR NTC 2500 OHM 5% 0603
Datasheet Download
NHQMM252B410T5.pdf
Availability of NHQMM252B410T5
QUANTITY
NHQMM252B410T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQMM252B410T5
Internal Part NumberEIS-NHQMM252B410T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C2.5k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/854100K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQMM252B410T5
NHQMM252B410T5 Details Description
Related parts for NHQMM252B410T5
RES SMD 16.2KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RETRO AXIAL PREWIRED 2M NPN POLR datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 NYLON 30MM datasheet.pdf
XEON HW RETENTION MECHANISM datasheet.pdf
MCU 915MHZ SNAP ENABLED 42QFN datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf