Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) NHQMM400B280T10
NHQMM400B280T10 picture photo
Mfg. Part Number
NHQMM400B280T10
Brief Description
THERMISTOR NTC 40 OHM 10% 0603
Datasheet Download
NHQMM400B280T10.pdf
Availability of NHQMM400B280T10
QUANTITY
NHQMM400B280T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of NHQMM400B280T10
Internal Part NumberEIS-NHQMM400B280T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C40
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±5%
B25/75-
B25/852800K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NHQMM400B280T10
NHQMM400B280T10 Details Description
Related parts for NHQMM400B280T10
IC POT DGTL 256TP LN LP 16-QFN datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 50MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONTROLLER FOR 5WIRE USB datasheet.pdf
SNSW 5A 1/4 PLAIN70500888 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG INSERT 19POS PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 261VC DO215AB datasheet.pdf
CONN HDR 63POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf