FFF NJ13015000J0G
NJ13015000J0G picture photo
Mfg. Part Number
NJ13015000J0G
Brief Description
500 TB SPRING CLAMP 180D
Datasheet Download
NJ13015000J0G.pdf
Availability of NJ13015000J0G
QUANTITY
NJ13015000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of NJ13015000J0G
Internal Part NumberEIS-NJ13015000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,040
Number of Levels1
Positions Per Level13
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current-
Voltage300V
Wire Gauge12-24 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NJ13015000J0G
Related LinksNJ1301, NJ13015000J0G Datasheet, FFF Distributor
NJ13015000J0G Details Description
Related parts for NJ13015000J0G
POT 25K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 190PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
BEZEL SOLID PLASTIC RED 10/PACK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 230MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
XCEDE 2W 2PVH 8COL datasheet.pdf