NJR/JRC Corporation NJM2800F3342-TE1#
NJM2800F3342-TE1# picture photo
Mfg. Part Number
NJM2800F3342-TE1#
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5
Datasheet Download
NJM2800F3342-TE1#.pdf
Availability of NJM2800F3342-TE1#
QUANTITY
NJM2800F3342-TE1# Order Process
Ship out your order
Specifications of NJM2800F3342-TE1#
Internal Part NumberEIS-NJM2800F3342-TE1#
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.1V @ 60mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 14V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5 (MTP5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NJM2800F3342-TE1#
Related LinksNJM2800F, NJM2800F3342-TE1# Datasheet, NJR/JRC Corporation Distributor
NJM2800F3342-TE1# Details Description
Related parts for NJM2800F3342-TE1#
RES 75K OHM 3W 5% CERAMIC VERT datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 35NS 68PGA datasheet.pdf
CABLE 8POS M12 PLUG-WIRE 5M datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CABLE 9COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 200VAC 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 160MA 2.7 OHM SMD datasheet.pdf