NJR/JRC Corporation NJU7701F28-TE1#
NJU7701F28-TE1# picture photo
Mfg. Part Number
NJU7701F28-TE1#
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECT CMOS 2.8V SOT23-5
Datasheet Download
NJU7701F28-TE1#.pdf
Availability of NJU7701F28-TE1#
QUANTITY
NJU7701F28-TE1# Order Process
Ship out your order
Specifications of NJU7701F28-TE1#
Internal Part NumberEIS-NJU7701F28-TE1#
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.8V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5 (MTP5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NJU7701F28-TE1#
Related LinksNJU7701, NJU7701F28-TE1# Datasheet, NJR/JRC Corporation Distributor
NJU7701F28-TE1# Details Description
Related parts for NJU7701F28-TE1#
IDC CABLE - AKR30H/AE30G/AKR30H datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 1.27MM RT ANG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 36MA 42 OHM TH datasheet.pdf
TOOL CRIMP COMPRESSION GAUGE datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf