Panduit NK6PC15YLY
NK6PC15YLY picture photo
Mfg. Part Number
NK6PC15YLY
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
PATCH CORD CAT6 5E YELLOW
Datasheet Download
NK6PC15YLY.pdf
Availability of NK6PC15YLY
QUANTITY
NK6PC15YLY Order Process
Ship out your order
Specifications of NK6PC15YLY
Internal Part NumberEIS-NK6PC15YLY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
SeriesNetKey®
Cable TypeRound Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length15.0' (4.57m)
ShieldingUnshielded
ColorYellow
Features-
StyleCat6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NK6PC15YLY
Related LinksNK6PC, NK6PC15YLY Datasheet, Panduit Distributor
NK6PC15YLY Details Description
Related parts for NK6PC15YLY
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 170A TO-264 datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 90NS 64FBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 10V JB 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 0.100 T/H datasheet.pdf
FIXED IND 11UH 310MA 1.05 OHM TH datasheet.pdf